Home/מאמרים/תכשיטי מטבע הישר מתיבת האוצר שלנו

תכשיטי מטבע הישר מתיבת האוצר שלנו

מפיראטים ועד לסוחרי העולם הישן

יש משהו במטבעות… (לא משנה באיזו וריאציה) שהוא ללא ספק זורק אותך למקום רחוק מכאן… עמוס פיראטים וסיפורי גבורה. סוציאטיבית תמיד אנחנו מקשרים מטבעות זהב יפים לאיזה תיבת אוצר עתיקה שנתגלתה במצולות הים מאיזו ספינה טרופה. והדמיון פורח. לא סתם שהרבה אנשים נמשכים או אוהבים להתהדר בתכשיטים המשלבים מטבע זהב בהם… אם זאת שרשרת ארוכה (כתוספת או לא כתוספת לשרשראות נוספת), צמיד או טבעת ללא ספק לפריט מסוג זה יש קסם נדיר ומיוחד לא מכאן…


פריט אספנות או תכשיט מרהיב

ככל הנראה תכשיטי מטבע הוי קיימים בעולם מאז שהומצאו לראשונה מטבעות. המצרים העתיקים נהגו לקשט את חייליהם במדליות הנראו כמעין מטבעות וכל עוד חיילים ואזרחים נהגו לתור את העולם הם נהגו לאסוף מטבעות מהאומות בהן ביקרו כמזכרת ייחודית הביתה. חלקם שילבו בתוכם ברכה עתיקה, חלק ציור של מנהיג דגול או איור המשקף גאווה לאומית, ובנוסף יש שפע של ציורים לבעלי תחביבים כמו כלבים, חתולים ציפורים או סוגי ספורט שונים. למעשה כמעט ניתן לומר כי יש מטבע כמעט לכל עניין. בנוסף כמובן אין לשכוח את המשמעות הרבה בעולם המסחר שכן בניגוד לשימוש בשטרות כפי שמקובל בימינו (למרות שגם אלה הולכים ונעלמים מהעולם…) בעבר נהגו לשלם באמצעות מטבעות מזהב (טהור או לא טהור) וכן במגוון נוסף של מתכות. ככל שהפריט עשוי מחומר בעל ערך גבוה יותר ערכו רק הולך ומתחזק עם השנים ולכן תוכלו למצוא ברחבי הרשת (לדוגמה באיביי ודומיה) סוחרים שגם היום ישמחו למכור לכם שלל מטבעות בעלי ערך הסטורי, והמחירים יכולים לנסוק לשמים. זהו ללא ספק הובי שמועדף על הרבה אספני עתיקות.


הסטייל והקסם הם הסוד

בין אם זה מכסף או מזהב, במימדים קטנים או גדולים, פריטים מסוג זה הופכים פופולריים למדי. ולא סתם… הם מתאימים מאוד גם לגברים וגם לנשים, מושלמים כמתנה סימבולית וייחודית ליום הולדת, ללידה או לכל אירוע חשוב בחייכם. יכניסו לכם רוח חדשה למלתחה וכמובן יוכלו לעבור מדור לדור כמזכרת משגעת מלאת כריזמה ומקוריות בלתי נדלת, כך שללא ספק אם אתן אוהבות או אוהבים פריטים נדירים זאת התשובה בשבילכם/ן. אם אתם לא יודעים איך לבחור פריט שכזה ופוחדים מלעשות טעויות, אז זכרו שהתשובה טמונה קודם כל ביופי, שאחרי הכל זוהי רכישה אופנתית לכל דבר והיא צריכה להתאים לסגנון האישי ולמלתחה שלכם (הזהרו זה עלול להפתיע לטובה!). ורק אחר כך תדאגו לאיכות, מה החומר, האם זהו ציפוי? או מתכת טהורה?, בידקו חיזוקים שלא יהיו שיבוצים רופפים ושהעיצוב יהיה מדוייק וסימטרי (אך שימו לב לפעמים העיצוב הוא דוקא לא סימטרי בהתאמה לפריטים עתיקים, ולבסוף מה ההסטוריה הטמונה מאחורי הפריט. לא תמיד מדובר במטבעות מקוריים שכן יש המון רפליקות מהממות שבאו לשמר את ההסטוריה. אך אם זה עשוי בצורה טובה ומחומר יקר שווה לבצע רכישה שכזאת שכן היא ללא ספק תעשה את העבודה.


*כל הפריטים בתמונות מוצעים למכירה, וכן תוכלו למצוא בחנות מלאי מתחלף של שלל גזראות ושילובים נוספים.

2020-08-17T16:25:21+00:00